• პოლიციამ სიღნაღის მუნიციპალიტეტში მეუღლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით...
პოლიციამ სიღნაღის მუნიციპალიტეტში მეუღლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული შ.ხ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბოდბეში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე წარმოშობილი კონფლიქტის დროს, მეუღლე - 1995 წელს დაბადებული მ.ა. სანადირო თოფიდან გასროლით თავის არეში დაჭრა. დაჭრილი ქალი საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
სამართალდამცველებმა შ.ხ. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 19-109-ე მუხლის „კ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police arrested one person for the attempted murder of a spouse in Sighnaghi mun...
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities arrested Sh.Kh., (DoB 1995) for the attempted murder against a family member.
In the course of the investigation, it was established that the accused person, during the conflict, that arose in the village of Bodbe, Sighnaghi municipality, wounded his wife - M.A., (DoB 1995) in the head area by a shot from a hunting rifle. The wounded woman was taken to the hospital.
The law enforcement officers arrested Sh.Kh. shortly after the incident, as a result of immediate activities.
The investigation into the fact of the attempted murder against a family member is being conducted under Article 19-109 (11) of the Criminal Code of Georgia, subsection "K".